Jak vytvořit webové stránky - Jak vyrobit webové stránky

ÚVOD - SLUŽBY - TVORBA - TVORBA WEBOVÝCH STRÁNEK - JAK VYTVOŘIT WEBOVÉ STRÁNKY


Článek JAK VYTVOŘIT WEBOVÉ STRÁNKY se připravuje. Děkujeme za pochopení.

Mnoho z uživatelů Internetu zadává do vyhledávacího políčka vyhledávačů slovní spojení klíčových slov: Jak vytvořit webové stránky. Jak to víme? To je náš obor. Vědět, kdo co hledá a podle toho i vytvořit webové stránky, aby se zobrazovaly na uživatelské dotazy na předních pozicích ve vyhledávačích a tím si stránky získaly přirozenou - organickou návštěvnost.

Ať už vás zajímá jak vytvořit webové stránky z jakéhokoliv důvodu, pojďme rovnou k jádru problému, tj. Jak vyrobit webové stránky!

Nebudeme nyní řešit jaké stránky a pro jaké účely potřebujeme vyrobit webové stránky. Vezmeme to nyní čistě technicky a naší technickou otázkou je výroba stránek. Na konci článku zkrátka chceme mít hotové webové stránky.

Naše možnosti:

  • Naučit se programovat a vytvořit si webové stránky sám a zdarma
  • Oslovit firmu, která nabízí tvorbu webových stránek a zaplatit za vyrobení webových stránek
  • Oslovit kamaráda (kamarádku), který by mohl zvládnout výrobu internetových stránek svépomocí a skoro zdarma
  • Využít nějaký CMS - Content Management System (Redakční systém pro správu obsahu webových stránek) zdarma. 

Možností je samozřejmě více, ale toto jsou ty nejčastější. S trochou sebezapření, trpělivosti a především s nebývalou špetkou zájmu se čtením nápověd, diskuzí, diskuzních fór atd., to zvládne každý. Jde jen o to, co za svou snahu získáte.

Nejprve ale otázky čistě technické:

Adresa webových stránek - její výběr a zakoupení

Pro jednoduchost si řekněme, že chcete založit webové stránky s adresou dle vašeho jména. Vaše jméno je Křestní Příjmení. Takže nyní jen zjistit, zda adresa www.krestniprijmeni je volná a dále, jaké jsou volné varianty národních koncovek. Jsme v Čechách a tak se přímo nabízí využít koncovku .CZ. Jsme v Evropě a tak můžeme popřemýšlet i o koncovce .EU. Jeden z rodičů byl slovák a chceme psát o sloveské kuchyni a proto zauvažujme o .SK. Pojedeme na webu těžký mezinárodní business a proč nepopřemýšlet o koncovce .COM. Další možnosti jsou koncovky jako .HOLIDAY, .PHOTO, .GALLERY a podobně. 
Zajímá vás jaké jsou volné? Navštivte stránku nějaké registrátora. Např.: www.webglobe.cz/domeny 

Zajímá vás tvorba firemní webové stránky?

Kontaktujte nás a celým procesem tvorby webových stránek vás provedeme.

Jak vytvořit webové stránky: WEBHOSTING

Již mnoho zákazníků se mi svěřilo s tím, že když mají už vlastní doménu, proč se na ní nezobrazují webovky. Aby tomu tak bylo, musíte mít i prostor, kam webové stránky uložíte, nahrajete. A to je právě WEBHOSTING. Co přesně označuje WEBHOSTING nám vysvětlí třeba Wiki: Webhosting je pronájem prostoru pro webové stránky na cizím serveru.

Jak vytvořit webové stránky: Ručně nebo s pomocí?

Abych zdůraznil složitost oboru tvorby webových stránek, je zapotřebí si také řici, že webové stránky se do nedávna dělaly pěkně, postaru, a to pomocí jazyka HTML - Hypertext Markup Language je v informatice název značkovacího jazyka používaného pro tvorbu webových stránek, který je složen z příkazů a tagů, které mají předem nedefinované schopnosti a dovednosti. Jazyk HTML umožňoval vytvářet krásné weboví stránky, ale spíše statické, bez složitých funkcí, protože jazyk HTML nestačí na různé proměnné a práci s databází. Na to už jsou zase jiné jazyky vhodné.

Jak vytvořit webové stránky: FTP

Abychom mohli něco uložit na server a to se následně zobrazovalo uživatelům prohlížečů, je zapotřebí použít FTP - File Transfer Protocol, který se využívá k přenosu dat mezi dvěma počítači, které nejsou přímo na jedné síti (například ve firmě), ale pouze připojené k internetu někde na světě.


Doporučujeme z oboru:

Tvorba webových stránek

Tvorba webových stránek na míru s pohodlnou administrací tvorby a správy obsahu

Optimalizace stránek

SEO - Optimalizace stránek pro vyhledávače a přirozenou/neplacenou návštěvnost z předních pozic vyhledávačů

Správa PPC kampaní

Získejte optimalizovaný provoz PPC kampaní díky Správě PPC kampaní od ADMIoN, který čerpá z letitých zkušeností.

Novinky v oboru