Co je to SEO?

ÚVOD - OPTIMALIZACE - SEO - CO JE TO SEO?


PŘIPRAVUJEME.

SEO je zkratka anglického „search engine optimization”. V prostředí českého Internetu se zažilo označení „optimalizace pro vyhledávače”. Metoda SEO je soubor technik, které vám pomohou dostat webové stránky na zobrazované přední pozice ve vyhledávačích Seznam a Google a přivést z nich na optimalizovaný web organickou, tedy neplacenou a přirozenou návštěvnost.

METODA SEO

Co je to metoda:
Metoda (z řeckého met-hodos – doslova "za cestou", cesta za něčím) je postup jednotlivých technik nebo návod, jak krok za krokem, úkon po úkonu, docílit požadovaných výsledků.
Co je to technika:
Technika (z řeckého techné), jehož význam je blízký slovům dovednost, řemeslo nebo umění. Technika může v češtině znamenat: souhrnné označení pro nástroje, zařízení a postupy, které se používají při práci, nejčastěji při výrobě nebo opravě.

Jak tedy vyplývá rozebráním slov metoda a technika, SEO jsou kroky, které mají za cíl dosáhnout požadovaných výsledků. Zde jsou výsledky nadefinované klíčovými slovy, uživatelskými dotazy, výsledky v SERP (Search Engine Result Page - stránka výsledků zobrazená internetovým vyhledávačem).

TECHNICKÉ SEO

Metoda SEO se logicky také dělí na samostatný řekněme obor: technické seo. I když web zoptimalizujeme po stránce obsahu na výbornou, stále umístění ve vyhledávačích ovlivňují i technické aspekty konstrukce webových stránek. Sémantika, zdrojový kód, odpad v kódu a podobně. To vše ovlivňuje výsledky metody SEO.

PRINCIPY METODY SEO

Znalosti

Analýza klíčových slov

Analýza webu

Strategie optimalizace

Samotná optimalizace

Vyhodnocení

Závěr a doporučení dalšího postupu

NÁROKY NA SEO

NÁSTROJE PRO SEO

TIPY PRO SEO

Tvorba webových stránek

Tvorba webových stránek na míru s pohodlnou administrací tvorby a správy obsahu

Optimalizace stránek

SEO - Optimalizace stránek pro vyhledávače a přirozenou/neplacenou návštěvnost z předních pozic vyhledávačů

Správa PPC kampaní

Získejte optimalizovaný provoz PPC kampaní díky Správě PPC kampaní od ADMIoN, který čerpá z letitých zkušeností.

Novinky v oboru