Redakční systémy - CMS

Jestliže plánujete tvorbu nových, například i firemních stránek, jistě naleznete tzv. OpenSource redakční systémy, které českému podnikateli umožňují tvorbu webových stránek zdarma. Ne nadarmo se však říká "nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věcí". A dvojnásob to platí i o věcech zdarma. Vždy je to na úkor něčeho. Netvrdíme, že OpenSource redakční systémy jako Wordpress, Drupal nebo Joomla jsou špatné! Jsou to skvělé nástroje pro tvorbu a správu obsahu webových stránek. Problém je, že to nejsou redakční systémy primárně určeny ke komerčnímu provozu a už vůbec ne, k provozu v konkurenčním prostředí.

Český business s webovými stránkami

Každý druhý tvůrce webových stránek si na těchto OpenSource redakčních systémech udělal krutý business. Existují tisíce šablon a doplňků. To by bylo, aby si z nich zákazník nevybral. Vždy jde všechno ještě trochu upravit. A jelikož je to zdarma, hodně na tom podobný vykuk vydělá. Měli jsme zákazníka který přišel s tím, že uhradil za web na WordPressu přes 50.000 Kč, ale byl nešťastný z toho, že se web nechoval podle jeho přání. Snadno jsme objevili, že vše bylo k dispozici zdarma. Web byl sice krásný, ale to bylo tak všechno. Ano, vykuk si zasloužil finanční odměnu za své dovednosti, práci věnovanou stažení a instalaci, ale vykuk vše vydával za své dílo a samozřejmě, ještě se pod něj podepsal jako tvůrce.

OpenSource jsou dobré blogovací nástroje

Jestliže vaše firma nebo podnikání potřebuje k provozu jednoduchý nástroj na publikování článků, jsou tyto systémy naprosto perfektní. Ovládat je se naučí téměř každý. Takže jestli připravujete moderní blog s obsahem například na adrese blog.admion.cz, klidně sáhněte po OpenSource řešení. Blog vás asi neživí. Je to třešnička na dortu pro vaše zákazníky nebo budování firemní identity. 


ADMIoN na Firmy.cz


 

Wellness Oáza Zdraví Praha 6

Jak zvýšit návštěvnost stránek?